Palmolive Naturals Body Wash Milk & Honey · NZ — 1L
As of 4 Oct 2026, Palmolive Naturals Body Wash Milk & Honey · NZ 1L is cheapest at New World at $11.99 ($1.20/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $16.99 — currently $11.99 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.75/100ml
- Average
- $0.80/100ml
- Highest
- $1.20/100ml
New World · 1LNow$1.20/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$0.75/100ml
New World · 100mlLast seen 15 Jul$0.94/100ml
New World · 500mlLast seen 15 Jul$1.16/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$1.32/100ml
10 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Palmolive | 1L | $11.99 | $1.20/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Palmolive | 1L | $7.49 | $0.75/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 100ml | $16.99 | $0.94/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 500ml | $5.79 | $1.16/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 100ml | $6.59 | $1.32/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 500ml | $7.49 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PalmoliveBest
Pak'nSaveNaturals Body Wash Milk & Honey · NZ · 1L$0.75/100ml$7.49Last seen 14 Jul · not compared
New WorldTravel Body Wash Shower Gel Naturals Milk & Honey · NZ · 100ml$0.94/100ml$16.99Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMoisturising Milk & Honey · 500ml$1.16/100ml$5.79Last seen 15 Jul · not compared
New WorldNaturals Body Wash Milk & Honey · NZ · 1L$1.20/100ml$11.99
Pak'nSaveTravel Body Wash Shower Gel Naturals Milk & Honey · NZ · 100ml$1.32/100ml$6.59Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZMoisturising Milk & Honey · 500ml$7.49Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Palmolive Naturals Body Wash Milk & Honey · NZ 1L cheapest?
- New World has the lowest price at $11.99 ($1.20/100 ml).
- What is the unit price of Palmolive Naturals Body Wash Milk & Honey · NZ 1L?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $1.20/100ml.
- What is the lowest price ever for Palmolive Naturals Body Wash Milk & Honey · NZ 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Palmolive Naturals Body Wash Milk & Honey · NZ 1L is $4.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $11.99 at New World.