Palmolive Milk & Honey Body Wash Travel Shower Gel Naturals · NZ — 100ml
Lowest recorded price: $4.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $16.99. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.75/100ml
- Average
- $0.80/100ml
- Highest
- $1.20/100ml
50% above average
New World · 1LNow$1.20/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$0.75/100ml
New World · 100mlLast seen 15 Jul$0.94/100ml
New World · 500mlLast seen 15 Jul$1.16/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$1.32/100ml
10 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Palmolive | 1L | $11.99 | $1.20/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Palmolive | 1L | $7.49 | $0.75/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 100ml | $16.99 | $0.94/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 500ml | $5.79 | $1.16/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 100ml | $6.59 | $1.32/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Palmolive | 500ml | $7.49 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$11.99$1.20/100mlBest
Palmolive · 1L
$7.49$0.75/100ml
Palmolive · 1L
$16.99$0.94/100ml
Palmolive · 100ml
$5.79$1.16/100ml
Palmolive · 500ml
$6.59$1.32/100ml
Palmolive · 100ml
$7.49
Palmolive · 500ml
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PalmoliveBest
Pak'nSaveNaturals Body Wash Milk & Honey · NZ · 1L$0.75/100ml$7.49Last seen 14 Jul · not compared
New WorldTravel Body Wash Shower Gel Naturals Milk & Honey · NZ · 100ml$0.94/100ml$16.99Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMoisturising Milk & Honey · 500ml$1.16/100ml$5.79Last seen 15 Jul · not compared
New WorldNaturals Body Wash Milk & Honey · NZ · 1L$1.20/100ml$11.99
Pak'nSaveTravel Body Wash Shower Gel Naturals Milk & Honey · NZ · 100ml$1.32/100ml$6.59Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZMoisturising Milk & Honey · 500ml$7.49Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Palmolive Milk & Honey Body Wash Travel Shower Gel Naturals · NZ 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Palmolive Milk & Honey Body Wash Travel Shower Gel Naturals · NZ 100ml is $4.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.
