Meadow Fresh Vanilla Yoghurt Pouch — 70g
Lowest recorded price: $1.59 at New World (4 Oct); highest: $1.59. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.27/100g
- Average
- $2.27/100g
- Highest
- $2.27/100g
At the average price
New WorldNow$2.27/100gAll-time low
Pak'nSaveNow$2.27/100gAll-time low
Pak'nSaveLast seen 15 Jul$2.27/100g
6 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 4 Oct | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$1.59$2.27/100gBest
Meadow Fresh · 70g
$1.59$2.27/100g
Meadow Fresh · 70g
$1.59$2.27/100g
Meadow Fresh · 70g
$1.59$2.27/100g
Meadow Fresh · 70g
$1.59$2.27/100g
Meadow Fresh · 70g
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

Meadow FreshBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Meadow Fresh Vanilla Yoghurt Pouch 70g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Meadow Fresh Vanilla Yoghurt Pouch 70g is $1.59 at New World (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026.