Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ — 458ml
As of 4 Oct 2026, Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ 458ml is cheapest at Pak'nSave at $12.99 ($2.84/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $15.69 — currently $12.99 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.85/100ml
- Average
- $1.85/100ml
- Highest
- $8.49/100ml
6 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ben & Jerry's | 458ml | $12.99 | $2.84/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Ben & Jerry's | 458ml | $8.49 | $1.85/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ben & Jerry's | 458ml | $15.69 | $3.43/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ben & Jerry's | 458ml | $8.49 | $8.49/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

Ben & Jerry'sBest
Pak'nSaveChocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ · 458ml$1.85/100ml$8.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ · 458ml$2.84/100ml$12.99
New WorldChocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ · 458ml$3.43/100ml$15.69Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChocolate Fudge Brownie Ice Cream · 458ml$8.49/100ml$8.49Last seen 14 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ 458ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $12.99 ($2.84/100 ml).
- What is the unit price of Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ 458ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $2.84/100ml.
- What is the lowest price ever for Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ 458ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream · NZ 458ml is $8.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $12.99 at Pak'nSave.