Lotte Vanilla Coolish Dessert — 4 x 140ml

As of 4 Oct 2026, Lotte Vanilla Coolish Dessert 4 x 140ml is cheapest at New World at $8.99 ($1.61/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $8.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $8.99 — currently $8.99 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$1.52/100ml
Average
$1.52/100ml
Highest
$1.61/100ml
Lowest ever
$1.52/100ml · Oct '26
Highest ever
$1.61/100ml · Oct '26
Trend
Down 6%
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Lotte Vanilla Coolish Dessert

    Lotte Vanilla Coolish DessertCheapest

    4 x 140ml

    $1.52/100ml$8.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Lotte Vanilla Coolish Dessert

    Lotte Vanilla Coolish DessertCheapest

    4 x 140ml

    $1.52/100ml$8.49Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Lotte Vanilla Coolish Dessert 4 x 140ml cheapest?
New World has the lowest price at $8.99 ($1.61/100 ml).
What is the unit price of Lotte Vanilla Coolish Dessert 4 x 140ml?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $1.61/100ml.
What is the lowest price ever for Lotte Vanilla Coolish Dessert 4 x 140ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Lotte Vanilla Coolish Dessert 4 x 140ml is $8.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $8.99 at New World.