Retro Sour Feijoa Cordial Standard — 750ml

As of 4 Oct 2026, Retro Sour Feijoa Cordial Standard 750ml is cheapest at Pak'nSave at $9.99 ($13.32/1 L) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $9.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $10.99 — currently $9.99 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$1.33/100ml
Average
$1.46/100ml
Highest
$1.47/100ml
Lowest ever
$1.33/100ml · Oct '26
Highest ever
$1.47/100ml · Oct '26
Trend
Down 9%
9% below average

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Retro Sour Feijoa Cordial Standard

    Retro Sour Feijoa Cordial StandardCheapest

    750ml

    $13.32/1L$9.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Retro Sour Feijoa Cordial Standard

    Retro Sour Feijoa Cordial StandardCheapest

    750ml

    $13.32/1L$9.99Pak'nSave
1 brand available
New WorldPak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Retro Sour Feijoa Cordial Standard 750ml cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $9.99 ($13.32/1 L).
What is the unit price of Retro Sour Feijoa Cordial Standard 750ml?
Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.33/100ml.
What is the lowest price ever for Retro Sour Feijoa Cordial Standard 750ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Retro Sour Feijoa Cordial Standard 750ml is $9.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $9.99 at Pak'nSave.