Serious Popcorn Sea Salt — 10 x 12g

As of 4 Oct 2026, Serious Popcorn Sea Salt 10 x 12g is cheapest at New World at $7.49 ($6.24/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.49 at New World (4 Oct); highest: $7.49 — currently $7.49 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.49
Average
$7.49
Highest
$7.49
Lowest ever
$7.49 · Oct '26
Highest ever
$7.49 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Serious Popcorn Sea Salt

    Serious Popcorn Sea SaltCheapest

    10 x 12g

    $6.24/100g$7.49New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Serious Popcorn Sea Salt

    Serious Popcorn Sea SaltCheapest

    10 x 12g

    $6.24/100g$7.49New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Serious Popcorn Sea Salt 10 x 12g cheapest?
New World has the lowest price at $7.49 ($6.24/100 g).
What is the unit price of Serious Popcorn Sea Salt 10 x 12g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $6.24/100g.
What is the lowest price ever for Serious Popcorn Sea Salt 10 x 12g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Serious Popcorn Sea Salt 10 x 12g is $7.49 at New World (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.49 at New World.