Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk — 500ml
As of 4 Oct 2026, Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml is cheapest at Pak'nSave at $3.99 ($7.98/1 L) in New Zealand — about 14% below the 2-retailer average of $4.64.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $7.29 — currently $3.99 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.28/100ml
- Average
- $0.41/100ml
- Highest
- $0.49/100ml
Pak'nSave · 1LNow$0.49/100ml
New World · 1LNow$0.53/100ml
Pak'nSave · 500mlNow$0.80/100ml
New World · 500mlNow$1.06/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.28/100ml
Pak'nSave · 1.5LLast seen 15 Jul$0.28/100ml
22 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Primo | 1L | $7.29 | $0.49/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Primo | 1L | $6.99 | $0.53/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Primo | 500ml | $3.99 | $0.80/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Primo | 500ml | $5.29 | $1.06/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Primo | 1L | $4.89–$6.19 | $0.28/100ml–$0.98/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Primo | 1.5L | $6.19 | $0.28/100ml–$0.41/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Primo | 1L | $6.19 | $0.41/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Primo | 1.5L | $6.20 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Primo | 500ml | $5.20 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PrimoBest
Pak'nSaveChocolate Supremo Flavoured · 1L$4.13/1L$6.19Last seen 12 Aug · not compared
Pak'nSaveChocolate Supremo Flavoured · 1L$4.86/1L$7.29
New WorldChocolate Supremo Flavoured · 1L$5.33/1L$6.99
Pak'nSaveChocolate Supremo · 500ml$7.98/1L$3.99
Pak'nSaveChocolate Supremo Flavoured Milk · 1L$9.78/1L$4.89–$6.19Last seen 15 Jul · not compared
New WorldChocolate Supremo · 500ml$10.58/1L$5.29
Woolworths NZChocolate · 500ml$5.20Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZChocolate · 1.5L$6.20Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChocolate · 1.5L$4.13/1.5L$6.19Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChocolate Supremo Flavoured · 1L$6.19/1.5L$6.19Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.99 ($7.98/1 L).
- How much does Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml cost?
- Prices range from $3.99 to $5.29 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.64.
- What is the unit price of Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.80/100ml.
- Which supermarkets sell Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml?
- Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Primo Chocolate Supremo Flavoured Milk 500ml is $3.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.99 at Pak'nSave.
