Urja Cinnamon Powder — 50g

As of 4 Oct 2026, Urja Cinnamon Powder 50g is cheapest at Pak'nSave at $1.99 ($0.40/10 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $1.99 — currently $1.99 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.99
Average
$1.99
Highest
$1.99
Lowest ever
$1.99 · Oct '26
Highest ever
$1.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Urja Cinnamon Powder

    Urja Cinnamon PowderCheapest

    50g

    $0.40/10g$1.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Urja Cinnamon Powder

    Urja Cinnamon PowderCheapest

    50g

    $0.40/10g$1.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Urja Cinnamon Powder 50g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $1.99 ($0.40/10 g).
What is the unit price of Urja Cinnamon Powder 50g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.00/100g.
What is the lowest price ever for Urja Cinnamon Powder 50g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Urja Cinnamon Powder 50g is $1.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.99 at Pak'nSave.