Farrah's Nacho Spice Mix — 40g
As of 4 Oct 2026, Farrah's Nacho Spice Mix 40g is cheapest at New World at $2.99 ($7.48/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.00 — currently $2.99 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.49/100g
- Average
- $6.23/100g
- Highest
- $7.23/100g
11 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Farrah's | 40g | $2.89 | $7.23/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Farrah's | 40g | $2.89 | $7.23/100g | In stock | 30 Sept | |
| Farrah's | 40g | $2.99 | $7.48/100g | In stock | 4 Oct | |
| Farrah's | 40g | $2.49 | $6.23/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Farrah's | 40g | $3.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Farrah's Nacho Spice Mix 40g cheapest?
- New World has the lowest price at $2.99 ($7.48/100 g).
- What is the unit price of Farrah's Nacho Spice Mix 40g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $7.48/100g.
- What is the lowest price ever for Farrah's Nacho Spice Mix 40g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Farrah's Nacho Spice Mix 40g is $2.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $2.99 at New World.

