Kikkoman Soy Sauce · NZ — 1L
As of 4 Oct 2026, Kikkoman Soy Sauce · NZ 1L is cheapest at Pak'nSave at $11.49 ($1.15/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.29 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $11.49 — currently $11.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.15/100ml
- Average
- $1.15/100ml
- Highest
- $1.45/100ml
Pak'nSave · 1LNow$1.15/100mlAll-time low
Pak'nSave · 600mlNow$1.22/100ml
New World · 600mlNow$1.45/100ml
Pak'nSave · 250mlNow$2.52/100ml
New World · 250mlNow$2.80/100ml
5 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kikkoman | 1L | $11.49 | $1.15/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Kikkoman | 600ml | $7.29 | $1.22/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Kikkoman | 600ml | $8.69 | $1.45/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Kikkoman | 250ml | $6.29 | $2.52/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Kikkoman | 250ml | $6.99 | $2.80/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Kikkoman | 250ml | $7.00 | — | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kikkoman Soy Sauce · NZ 1L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $11.49 ($1.15/100 ml).
- What is the unit price of Kikkoman Soy Sauce · NZ 1L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.15/100ml.
- What is the lowest price ever for Kikkoman Soy Sauce · NZ 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kikkoman Soy Sauce · NZ 1L is $6.29 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $11.49 at Pak'nSave.


