Nishin Water Prawns Standard — 800g

As of 4 Oct 2026, Nishin Water Prawns Standard 800g is cheapest at Pak'nSave at $27.99 ($34.99/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $27.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $27.99 — currently $27.99 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

Loading price history…

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Nishin Water Prawns Standard

    Nishin Water Prawns StandardCheapest

    800g

    $34.99/1kg$27.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Nishin Water Prawns Standard

    Nishin Water Prawns StandardCheapest

    800g

    $34.99/1kg$27.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave

Updating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.

  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Nishin Water Prawns Standard 800g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $27.99 ($34.99/1 kg).
What is the unit price of Nishin Water Prawns Standard 800g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.50/100g.
What is the lowest price ever for Nishin Water Prawns Standard 800g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Nishin Water Prawns Standard 800g is $27.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $27.99 at Pak'nSave.