Havana Super Deluxe Coffee Beans — 200g
As of 4 Oct 2026, Havana Super Deluxe Coffee Beans 200g is cheapest at New World at $11.49 ($5.75/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $23.99 — currently $11.49 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.50/100g
- Average
- $5.01/100g
- Highest
- $6.99/100g
Pak'nSave · 500gNow$3.96/100g
Pak'nSave · 100gNow$4.50/100g
New World · 500gNow$4.58/100g
New World · 200gNow$5.75/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$4.75/100g
Pak'nSave · 200gLast seen 15 Jul$6.99/100g
12 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Havana | 500g | $19.79 | $3.96/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Havana | 100g | $8.99 | $4.50/100g | In stock | 4 Oct | |
| Havana | 500g | $22.89 | $4.58/100g | In stock | 4 Oct | |
| Havana | 200g | $11.49 | $5.75/100g | In stock | 4 Oct | |
| Havana | 100g | $9.49 | $4.75/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Havana | 200g | $6.99 | $6.99/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Havana | 500g | $23.99 | — | In stock | 30 Junout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

HavanaBest
Pak'nSaveSuper Deluxe · 500g$3.96/100g$19.79
Pak'nSaveSuper Deluxe · 100g$4.50/100g$8.99
Pak'nSaveSuper Deluxe · 100g$4.50/100g$8.99
New WorldSuper Deluxe · 500g$4.58/100g$22.89
New WorldSuper Deluxe · 100g$4.75/100g$9.49Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSuper Deluxe · 200g$5.75/100g$11.49
Pak'nSaveSuper Deluxe · 200g$6.99/100g$6.99Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZSuper Deluxe · 500g$23.99Last seen 1 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Havana Super Deluxe Coffee Beans 200g cheapest?
- New World has the lowest price at $11.49 ($5.75/100 g).
- What is the unit price of Havana Super Deluxe Coffee Beans 200g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $5.75/100g.
- What is the lowest price ever for Havana Super Deluxe Coffee Beans 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Havana Super Deluxe Coffee Beans 200g is $6.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $11.49 at New World.
