Lee Kum Kee Soy Sauce Premium · NZ — 1.75L
As of 4 Oct 2026, Lee Kum Kee Soy Sauce Premium · NZ 1.75L is cheapest at Pak'nSave at $11.59 ($0.66/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $11.59 — currently $11.59 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.66/100ml
- Average
- $0.90/100ml
- Highest
- $0.98/100ml
Pak'nSave · 1.75LNow$0.66/100mlAll-time low
Pak'nSave · 100mlNow$0.98/100ml
New World · 500mlNow$1.16/100ml
9 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lee Kum Kee | 1.75L | $11.59 | $0.66/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 100ml | $4.89 | $0.98/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 500ml | $5.79 | $1.16/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 100ml | $4.49 | $0.90/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lee Kum Kee Soy Sauce Premium · NZ 1.75L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $11.59 ($0.66/100 ml).
- What is the unit price of Lee Kum Kee Soy Sauce Premium · NZ 1.75L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.66/100ml.
- What is the lowest price ever for Lee Kum Kee Soy Sauce Premium · NZ 1.75L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lee Kum Kee Soy Sauce Premium · NZ 1.75L is $4.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $11.59 at Pak'nSave.

