Peckish Cheese Rice Crackers · NZ — 90g
As of 29 Sept 2026, Peckish Cheese Rice Crackers · NZ 90g is cheapest at Pak'nSave at $1.79 ($1.99/100 g) in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.79 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $2.80 — currently $1.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.79/100g
- Average
- $2.18/100g
- Highest
- $2.66/100g
14 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Peckish | 90g | $1.79 | $1.99/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Peckish | 90g | $2.19 | $2.19/100g | In stock | 14 Jul | |
| Peckish | 90g | $2.09 | $2.32/100g | In stock | 14 Jul | |
| Peckish | 90g | $2.19 | $2.43/100g | In stock | 14 Jul | |
| Peckish | 90g | $2.49 | $3.06/100g | In stock | 11 Aug | |
| Peckish | 90g | $2.40 | — | In stock | 21 Jul | |
| Peckish | 90g | $2.00 | — | In stock | 14 Jul |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PeckishBest
Pak'nSaveRice Crackers Cheese · NZ · 90g$1.99/100g$1.79
Pak'nSaveRice Crackers Cheese · NZ · 90g$2.19/100g$2.19
Pak'nSaveParmesan & Herbs · 90g$2.32/100g$2.09
Pak'nSaveCheddar Cheese Flavoured · 90g$2.43/100g$2.19
New WorldCheddar Cheese Flavoured · 90g$3.06/100g$2.49
Woolworths NZCheddar & Chives · 90g$2.00
Woolworths NZRice Crackers Cheese · NZ · 90g$2.40
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Peckish Cheese Rice Crackers · NZ 90g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $1.79 ($1.99/100 g).
- What is the unit price of Peckish Cheese Rice Crackers · NZ 90g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.99/100g.
- What is the lowest price ever for Peckish Cheese Rice Crackers · NZ 90g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Peckish Cheese Rice Crackers · NZ 90g is $1.79 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $1.79 at Pak'nSave.

