Angel Bay Angus Beef Patties Premium — 720g
As of 30 Sept 2026, Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g is cheapest at New World at $18.29 ($25.40/1 kg) in New Zealand — about 2% below the 2-retailer average of $18.57.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $12.89 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $18.85 — currently $18.29 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.00/100g
- Average
- $0.03/100g
- Highest
- $1.80/100g
Pak'nSave · 1kgNow$1.80/100g
New World · 720gNow$1.93/100g
New World · 720gNow$2.54/100g
New World · 720gNow$2.54/100g
Pak'nSave · 720gNow$2.62/100g
Pak'nSave · 720gNow$2.62/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
23 prices recorded · 21 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Angel Bay | 1kg | $12.99 | $1.80/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $13.89 | $1.93/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.29 | $2.54/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.29 | $2.54/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.85 | $2.62/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.85 | $2.62/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 1kg | $12.89 | $0.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $15.29 | $0.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $15.29 | $0.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $12.99 | $1.80/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $13.89 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $16.39 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Angel BayBest
Pak'nSaveGourmet Beef Burger · 1kg$17.90/1kg$12.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBeef Gourmet · 720g$18.04/1kg$12.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveGourmet Beef Burger · 1kg$18.04/1kg$12.99
New WorldBeef Gourmet · 720g$19.29/1kg$13.89
Pak'nSavePremium Angus Beef Patties · 720g$21.24/1kg$15.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSavePremium Gluten Free Beef Patties · 720g$21.24/1kg$15.29Last seen 15 Jul · not compared
New WorldPremium Angus Beef Patties · 720g$25.40/1kg$18.29
New WorldPremium Gluten Free Beef Patties · 720g$25.40/1kg$18.29
Pak'nSavePremium Angus Beef Patties · 720g$26.18/1kg$18.85
Pak'nSavePremium Gluten Free Beef Patties · 720g$26.18/1kg$18.85
Woolworths NZ720g$13.89Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZGourmet Beef · 720g$16.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g cheapest?
- New World has the lowest price at $18.29 ($25.40/1 kg).
- How much does Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g cost?
- Prices range from $18.29 to $18.85 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $18.57.
- What is the unit price of Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.54/100g.
- Which supermarkets sell Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g?
- Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g is available at New World and Pak'nSave.
- What is the lowest price ever for Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Angel Bay Angus Beef Patties Premium 720g is $12.89 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $18.29 at New World.

