Angel Bay Beef Burger Patties Standard — 720g
Lowest recorded price: $12.89 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $18.85. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.00/100g
- Average
- $0.03/100g
- Highest
- $1.80/100g
5913% above average
Pak'nSave · 1kgNow$1.80/100g
New World · 720gNow$1.93/100g
New World · 720gNow$2.54/100g
New World · 720gNow$2.54/100g
Pak'nSave · 720gNow$2.62/100g
Pak'nSave · 720gNow$2.62/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
23 prices recorded · 21 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Angel Bay | 1kg | $12.99 | $1.80/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $13.89 | $1.93/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.29 | $2.54/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.29 | $2.54/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.85 | $2.62/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 720g | $18.85 | $2.62/100g | In stock | 30 Sept | |
| Angel Bay | 1kg | $12.89 | $0.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $15.29 | $0.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $15.29 | $0.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $12.99 | $1.80/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $13.89 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Angel Bay | 720g | $16.39 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$12.99$1.80/100gBest
Angel Bay · 1kg
$13.89$1.93/100g
Angel Bay · 720g
$18.29$2.54/100g
Angel Bay · 720g
$18.29$2.54/100g
Angel Bay · 720g
$18.85$2.62/100g
Angel Bay · 720g
$18.85$2.62/100g
Angel Bay · 720g
$12.89$0.00/100g
Angel Bay · 1kg
$15.29$0.00/100g
Angel Bay · 720g
$15.29$0.00/100g
Angel Bay · 720g
$12.99$1.80/100g
Angel Bay · 720g
$13.89
Angel Bay · 720g
$16.39
Angel Bay · 720g
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Angel BayBest
Pak'nSaveGourmet Beef Burger · 1kg$17.90/1kg$12.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBeef Gourmet · 720g$18.04/1kg$12.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveGourmet Beef Burger · 1kg$18.04/1kg$12.99
New WorldBeef Gourmet · 720g$19.29/1kg$13.89
Pak'nSavePremium Angus Beef Patties · 720g$21.24/1kg$15.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSavePremium Gluten Free Beef Patties · 720g$21.24/1kg$15.29Last seen 15 Jul · not compared
New WorldPremium Angus Beef Patties · 720g$25.40/1kg$18.29
New WorldPremium Gluten Free Beef Patties · 720g$25.40/1kg$18.29
Pak'nSavePremium Angus Beef Patties · 720g$26.18/1kg$18.85
Pak'nSavePremium Gluten Free Beef Patties · 720g$26.18/1kg$18.85
Woolworths NZ720g$13.89Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZGourmet Beef · 720g$16.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Angel Bay Beef Burger Patties Standard 720g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Angel Bay Beef Burger Patties Standard 720g is $12.89 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.

