Ryvita Original Rye Crispbread — 250g

As of 4 Oct 2026, Ryvita Original Rye Crispbread 250g is cheapest at New World at $4.49 ($1.80/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.49 at New World (4 Oct); highest: $4.49 — currently $4.49 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

Loading price history…

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Ryvita

    RyvitaCheapest

    Ryvita Original Rye Crispbread · 250g

    $1.80/100g$4.49New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Ryvita

    RyvitaCheapest

    Ryvita Original Rye Crispbread · 250g

    $1.80/100g$4.49New World
1 brand available
New World

Updating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.

  1. 1Ryvita

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Ryvita Original Rye Crispbread 250g cheapest?
New World has the lowest price at $4.49 ($1.80/100 g).
What is the unit price of Ryvita Original Rye Crispbread 250g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $1.80/100g.
What is the lowest price ever for Ryvita Original Rye Crispbread 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ryvita Original Rye Crispbread 250g is $4.49 at New World (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.49 at New World.