Lee Kum Kee Ready Sauce For Coconut Curry Vegetables · NZ — 100g
As of 4 Oct 2026, Lee Kum Kee Ready Sauce For Coconut Curry Vegetables · NZ 100g is cheapest at Pak'nSave at $2.79 ($2.54/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.79 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.09 — currently $2.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.54/100g
- Average
- $2.54/100g
- Highest
- $2.54/100g
Pak'nSave · 100gNow$2.54/100gAll-time low
Pak'nSave · 110gLast seen 14 Jul$2.54/100g
Pak'nSave · 110gLast seen 14 Jul$2.54/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$2.81/100g
8 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lee Kum Kee | 100g | $2.79 | $2.54/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 100g | $2.79 | $2.54/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 110g | $2.79 | $2.54/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 110g | $2.79 | $2.54/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 100g | $3.09 | $2.81/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

Lee Kum KeeBest
Pak'nSaveReady Sauce Coconut Curry Vegetables · NZ · 100g$2.54/100g$2.79Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveReady Sauce Coconut Curry Vegetables · NZ · 100g$2.54/100g$2.79
Pak'nSaveCoconut Curry Vegetables · 110g$2.54/100g$2.79Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveReady Sauce For Coconut Curry Vegetables · 110g$2.54/100g$2.79Last seen 14 Jul · not compared
New WorldReady Sauce Coconut Curry Vegetables · NZ · 100g$2.81/100g$3.09Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lee Kum Kee Ready Sauce For Coconut Curry Vegetables · NZ 100g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $2.79 ($2.54/100 g).
- What is the unit price of Lee Kum Kee Ready Sauce For Coconut Curry Vegetables · NZ 100g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.54/100g.
- What is the lowest price ever for Lee Kum Kee Ready Sauce For Coconut Curry Vegetables · NZ 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lee Kum Kee Ready Sauce For Coconut Curry Vegetables · NZ 100g is $2.79 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.79 at Pak'nSave.