Griffin's Mint Treat Chocolate Biscuits — 200g
As of 4 Oct 2026, Griffin's Mint Treat Chocolate Biscuits 200g is cheapest at Pak'nSave at $4.49 ($2.25/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $6.00 — currently $4.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.40/100g
- Average
- $2.25/100g
- Highest
- $2.80/100g
Pak'nSave · 200gNow$2.25/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$1.40/100g
New World · 100gLast seen 12 Aug$2.80/100g
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Griffin's | 200g | $4.49 | $2.25/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Griffin's | 100g | $2.79–$4.49 | $1.40/100g–$2.25/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Griffin's | 100g | $6.00 | $2.80/100g | In stock | 11 Augout of date · not compared | |
| Griffin's | 100g | $4.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Griffin's Mint Treat Chocolate Biscuits 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.49 ($2.25/100 g).
- What is the unit price of Griffin's Mint Treat Chocolate Biscuits 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.25/100g.
- What is the lowest price ever for Griffin's Mint Treat Chocolate Biscuits 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Griffin's Mint Treat Chocolate Biscuits 200g is $2.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.49 at Pak'nSave.
