V Guarana Energy Drink Original · NZ — 250ml x 4 pack
As of 4 Oct 2026, V Guarana Energy Drink Original · NZ 250ml x 4 pack is cheapest at Pak'nSave at $3.39 ($6.78/1 L) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.19 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $4.49 — currently $3.39 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.44/100ml
- Average
- $0.46/100ml
- Highest
- $0.74/100ml
Pak'nSave · 1LNow$0.56/100ml
Pak'nSave · 250ml x 4 packNow$0.68/100ml
New World · 500mlNow$0.90/100ml
New World · 1LNow$0.90/100ml
New World · 250mlNow$1.00/100ml
New World · 500mlLast seen 12 Aug$0.90/100ml
15 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| V | 1L | $2.79 | $0.56/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| V | 250ml x 4 pack | $3.39 | $0.68/100ml | In stock | 4 Oct | |
| V | 1L | $3.79 | $0.76/100ml | In stock | 30 Sept | |
| V | 500ml | $4.49 | $0.90/100ml | In stock | 1 Oct | |
| V | 1L | $4.49 | $0.90/100ml | In stock | 1 Oct | |
| V | 250ml | $2.49 | $1.00/100ml | In stock | 1 Oct | |
| V | 500ml | $2.99 | $0.90/100ml | In stock | 11 Augout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

VBest
Pak'nSaveZero Sugar Original Guarana · 1L$5.58/1L$2.79
Pak'nSaveZero Sugar Original Guarana · 1L$5.58/1L$2.79
Pak'nSaveEnergy Drink Original Guarana · NZ · 250ml x 4 pack$5.98/1L$2.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveEnergy Drink Original Guarana · NZ · 250ml x 4 pack$6.78/1L$3.39
Pak'nSaveZero Sugar Original Guarana · 1L$7.58/1L$3.79
New WorldGuarana · 500ml$8.98/1L$2.99Last seen 12 Aug · not compared
New WorldZero Sugar Original Guarana · 1L$8.98/1L$4.49
New WorldOriginal Guarana · 500ml$8.98/1L$4.49
New WorldOriginal · 250ml$9.96/1L$2.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is V Guarana Energy Drink Original · NZ 250ml x 4 pack cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.39 ($6.78/1 L).
- What is the unit price of V Guarana Energy Drink Original · NZ 250ml x 4 pack?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.68/100ml.
- What is the lowest price ever for V Guarana Energy Drink Original · NZ 250ml x 4 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for V Guarana Energy Drink Original · NZ 250ml x 4 pack is $2.19 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.39 at Pak'nSave.

