Jarritos Pineapple Soft Drink — 370ml

As of 4 Oct 2026, Jarritos Pineapple Soft Drink 370ml is cheapest at Pak'nSave at $3.29 ($8.89/1 L) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.29 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.29 — currently $3.29 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.29
Average
$3.29
Highest
$3.29
Lowest ever
$3.29 · Oct '26
Highest ever
$3.29 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Jarritos Pineapple Soft Drink

    Jarritos Pineapple Soft DrinkCheapest

    370ml

    $8.89/1L$3.29Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Jarritos Pineapple Soft Drink

    Jarritos Pineapple Soft DrinkCheapest

    370ml

    $8.89/1L$3.29Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Jarritos Pineapple Soft Drink 370ml cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.29 ($8.89/1 L).
What is the unit price of Jarritos Pineapple Soft Drink 370ml?
Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.89/100ml.
What is the lowest price ever for Jarritos Pineapple Soft Drink 370ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Jarritos Pineapple Soft Drink 370ml is $3.29 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.29 at Pak'nSave.