Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread — 600g

As of 4 Oct 2026, Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread 600g is cheapest at Pak'nSave at $6.49 ($1.08/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $6.99 — currently $6.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time
Lowest
$6.49
Average
$6.49
Highest
$6.49
Lowest ever
$6.49 · Oct '26
Highest ever
$6.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread

    Wildcraft Oat With Honey & Spelt BreadCheapest

    600g

    $1.08/100g$6.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread

    Wildcraft Oat With Honey & Spelt BreadCheapest

    600g

    $1.08/100g$6.49Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread 600g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $6.49 ($1.08/100 g).
What is the unit price of Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread 600g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.08/100g.
What is the lowest price ever for Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread 600g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Wildcraft Oat With Honey & Spelt Bread 600g is $6.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.49 at Pak'nSave.