Double Pagoda Shao Xing Cooking Wine — 640ml
Lowest recorded price: $2.59 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $2.59. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.40/100ml
- Average
- $0.40/100ml
- Highest
- $0.40/100ml
At the average price
Pak'nSave · 100mlNow$0.40/100mlAll-time low
Pak'nSave · 640mlLast seen 14 Jul$0.40/100ml
Pak'nSave · 640mlLast seen 14 Jul$0.40/100ml
5 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Double Pagoda | 100ml | $2.59 | $0.40/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Double Pagoda | 640ml | $2.59 | $0.40/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Double Pagoda | 100ml | $2.59 | $0.40/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Double Pagoda | 640ml | $2.59 | $0.40/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$2.59$0.40/100mlBest
Double Pagoda · 100ml
$2.59$0.40/100ml
Double Pagoda · 640ml
$2.59$0.40/100ml
Double Pagoda · 100ml
$2.59$0.40/100ml
Double Pagoda · 640ml
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
Pak'nSave- 1

Double PagodaBest
Pak'nSaveShao Xing Cooking Wine · 640ml$0.40/100ml$2.59Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveShao Xing Cooking Wine · 100ml$0.40/100ml$2.59Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveShao Xing Cooking Wine · 100ml$0.40/100ml$2.59
Pak'nSaveShao Xing · 640ml$0.40/100ml$2.59Last seen 14 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Double Pagoda Shao Xing Cooking Wine 640ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Double Pagoda Shao Xing Cooking Wine 640ml is $2.59 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026.