Persil Sensitive Laundry Powder — 2kg
As of 4 Oct 2026, Persil Sensitive Laundry Powder 2kg is cheapest at Pak'nSave at $18.59 ($0.93/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $7.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $35.99 — currently $18.59 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.55/100g
- Average
- $0.83/100g
- Highest
- $0.83/100g
Pak'nSave · 4kgNow$0.55/100gAll-time low
Pak'nSave · 1kgNow$0.75/100gLow
Pak'nSave · 2kgNow$0.93/100g
New World · 2kgLast seen 5 Aug$0.98/100g
13 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Persil | 4kg | $21.99 | $0.55/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Persil | 1kg | $7.49 | $0.75/100g | In stock | 4 Oct | |
| Persil | 2kg | $18.59 | $0.93/100g | In stock | 4 Oct | |
| Persil | 4kg | $33.29 | $0.83/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Persil | 1kg | $8.99 | $0.90/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Persil | 2kg | $11.99 | $0.98/100g | In stock | 4 Augout of date · not compared | |
| Persil | 1kg | $8.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Persil | 4kg | $29.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PersilBest
Pak'nSaveSensitive · 4kg$0.55/100g$21.99
Pak'nSaveSensitive · 1kg$0.75/100g$7.49
Pak'nSaveSensitive · 4kg$0.83/100g$33.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSensitive · 2kg$0.93/100g$18.59
Pak'nSaveSensitive · 1kg$0.93/100g$18.59Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSensitive · 2kg$0.98/100g$11.99Last seen 5 Aug · not compared
Pak'nSaveSensitive · 1kg$10.75/100g$10.75Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZSensitive · 1kg$8.00Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZSensitive · 4kg$29.00Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Persil Sensitive Laundry Powder 2kg cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $18.59 ($0.93/100 g).
- What is the unit price of Persil Sensitive Laundry Powder 2kg?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.93/100g.
- What is the lowest price ever for Persil Sensitive Laundry Powder 2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Persil Sensitive Laundry Powder 2kg is $7.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $18.59 at Pak'nSave.

