Lewis Road Creamery Non-Homogenised Jersey Milk — 1.5L
As of 4 Oct 2026, Lewis Road Creamery Non-Homogenised Jersey Milk 1.5L is cheapest at New World at $7.15 ($4.77/1 L) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.75 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $7.15 — currently $7.15 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.45/100ml
- Average
- $0.48/100ml
- Highest
- $0.48/100ml
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lewis Road Creamery | 1.5L | $7.15 | $0.48/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Lewis Road Creamery | 1L | $6.75 | $0.45/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lewis Road Creamery Non-Homogenised Jersey Milk 1.5L cheapest?
- New World has the lowest price at $7.15 ($4.77/1 L).
- What is the unit price of Lewis Road Creamery Non-Homogenised Jersey Milk 1.5L?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.48/100ml.
- What is the lowest price ever for Lewis Road Creamery Non-Homogenised Jersey Milk 1.5L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lewis Road Creamery Non-Homogenised Jersey Milk 1.5L is $6.75 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $7.15 at New World.
