Lewis Road Creamery Double Caramel Butterscotch Flavoured Milk — 300ml
Lowest recorded price: $3.88 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.15. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.29/100ml
- Average
- $1.68/100ml
- Highest
- $4.31/100ml
1% above average
New World · 300mlNow$1.69/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$1.29/100ml
Pak'nSave · 300mlLast seen 15 Jul$4.31/100ml
7 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lewis Road Creamery | 300ml | $4.08 | $1.69/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Lewis Road Creamery | 300ml | $3.88 | $1.29/100ml–$4.31/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lewis Road Creamery | 1L | $3.88 | $1.29/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lewis Road Creamery | 300ml | $5.15 | — | In stock | 7 Julout of date · not compared |
$4.08$1.69/100mlBest
Lewis Road Creamery · 300ml
$3.88$1.29/100ml–$4.31/100ml
Lewis Road Creamery · 300ml
$3.88$1.29/100ml
Lewis Road Creamery · 1L
$5.15
Lewis Road Creamery · 300ml
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSaveDouble Caramel Butterscotch · 300ml$12.93/300ml$3.88Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCaramel & Butterscotch · 1L$12.93/1L$3.88Last seen 14 Jul · not compared
New WorldCaramel & Butterscotch · 300ml$16.93/1L$4.08
Woolworths NZDouble Caramel Butterscotch · 300ml$5.15Last seen 8 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Lewis Road Creamery Double Caramel Butterscotch Flavoured Milk 300ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lewis Road Creamery Double Caramel Butterscotch Flavoured Milk 300ml is $3.88 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.
