Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt — 750g

As of 4 Oct 2026, Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt 750g is cheapest at New World at $6.99 ($0.93/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.99 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $6.99 — currently $6.99 at New World. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time
Lowest
$4.99
Average
$5.06
Highest
$5.99
Lowest ever
$4.99 · Oct '26
Highest ever
$6.99 · Oct '26
Trend
Down 17%
1% below average

5 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt

    Cyclops Vanilla Bean Greek YoghurtCheapest

    750g

    $0.67/100g$4.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt

    Cyclops Vanilla Bean Greek YoghurtCheapest

    750g

    $0.67/100g$4.99Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt 750g cheapest?
New World has the lowest price at $6.99 ($0.93/100 g).
What is the unit price of Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt 750g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $0.93/100g.
What is the lowest price ever for Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt 750g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Cyclops Vanilla Bean Greek Yoghurt 750g is $4.99 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.99 at New World.