Al Brown Kasundi Ketchup — 270ml

As of 4 Oct 2026, Al Brown Kasundi Ketchup 270ml is cheapest at New World at $7.99 ($2.96/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.99 at New World (4 Oct); highest: $7.99 — currently $7.99 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.99
Average
$7.99
Highest
$7.99
Lowest ever
$7.99 · Oct '26
Highest ever
$7.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Al Brown Kasundi Ketchup

    Al Brown Kasundi KetchupCheapest

    270ml

    $2.96/100ml$7.99New World

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Al Brown Kasundi Ketchup

    Al Brown Kasundi KetchupCheapest

    270ml

    $2.96/100ml$7.99New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Al Brown Kasundi Ketchup 270ml cheapest?
New World has the lowest price at $7.99 ($2.96/100 ml).
What is the unit price of Al Brown Kasundi Ketchup 270ml?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $2.96/100ml.
What is the lowest price ever for Al Brown Kasundi Ketchup 270ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Al Brown Kasundi Ketchup 270ml is $7.99 at New World (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.99 at New World.