Y&Y Cheese Tofu Standard — 500g

As of 4 Oct 2026, Y&Y Cheese Tofu Standard 500g is cheapest at Pak'nSave at $9.59 ($19.18/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $9.59 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $9.59 — currently $9.59 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$9.59
Average
$9.59
Highest
$9.59
Lowest ever
$9.59 · Oct '26
Highest ever
$9.59 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Y&Y Cheese Tofu Standard

    Y&Y Cheese Tofu StandardCheapest

    500g

    $19.18/1kg$9.59Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Y&Y Cheese Tofu Standard

    Y&Y Cheese Tofu StandardCheapest

    500g

    $19.18/1kg$9.59Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Y&Y Cheese Tofu Standard 500g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $9.59 ($19.18/1 kg).
What is the unit price of Y&Y Cheese Tofu Standard 500g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.92/100g.
What is the lowest price ever for Y&Y Cheese Tofu Standard 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Y&Y Cheese Tofu Standard 500g is $9.59 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $9.59 at Pak'nSave.