Avalanche Sugar Free Drinking Chocolate — 200g
As of 4 Oct 2026, Avalanche Sugar Free Drinking Chocolate 200g is cheapest at Pak'nSave at $6.09 ($3.05/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.79 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $7.29 — currently $6.09 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.63/100g
- Average
- $3.65/100g
- Highest
- $3.65/100g
Pak'nSave · 200gNow$3.05/100g
New World · 100gNow$3.25/100gLow
Pak'nSave · 10 x20gLast seen 14 Jul$0.63/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$3.05/100g
Pak'nSave · eaLast seen 15 Jul$3.15/100g
New World · eaLast seen 15 Jul$6.40/100g
11 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Avalanche | 200g | $6.09 | $3.05/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Avalanche | 100g | $6.49 | $3.25/100g | In stock | 4 Oct | |
| Avalanche | ea | $5.29–$6.29 | $2.65/100g–$3.15/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Avalanche | 100g | $6.09 | $3.05/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Avalanche | ea | $6.39 | $6.40/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Avalanche | 10 x20g | $6.29 | $6.29/1 ea | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Avalanche | 10 x20g | $5.79 | — | In stock | 4 Oct | |
| Avalanche | 100g | $4.69 | — | In stock | 1 Oct | |
| Avalanche | 10 x20g | $6.50 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

AvalancheBest
Woolworths NZSugar Free · 100g$4.69
Pak'nSaveSugar Free Drinking Chocolate · NZ · 10 x20g$5.79
Woolworths NZSugar Free Drinking Chocolate · NZ · 10 x20g$6.50
Pak'nSave99% Sugar Free Drinking Chocolate Sticks · ea$0.53/20g–$0.63/20g$5.29–$6.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSugar Free · 200g$3.05/100g$6.09
Pak'nSaveSugar Free · 100g$3.05/100g$6.09Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSugar Free · 100g$3.25/100g$6.49
Pak'nSaveSugar Free Drinking Chocolate · NZ · 10 x20g$0.63/ea ea$6.29Last seen 14 Jul · not compared
New World99% Sugar Free Drinking Chocolate Sticks · ea$0.64/10g$6.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Avalanche Sugar Free Drinking Chocolate 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $6.09 ($3.05/100 g).
- What is the unit price of Avalanche Sugar Free Drinking Chocolate 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.05/100g.
- What is the lowest price ever for Avalanche Sugar Free Drinking Chocolate 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Avalanche Sugar Free Drinking Chocolate 200g is $3.79 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.09 at Pak'nSave.
