Karicare Gold Premium Toddler Milk Drink 3 — 900g
As of 4 Oct 2026, Karicare Gold Premium Toddler Milk Drink 3 900g is cheapest at Pak'nSave at $25.49 ($2.83/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $25.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $29.00 — currently $25.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.83/100g
- Average
- $2.98/100g
- Highest
- $2.98/100g
Pak'nSave · 900gNow$2.83/100gAll-time low
Pak'nSave · 100gNow$2.83/100gAll-time low
Pak'nSave · 900gLast seen 14 Jul$26.79/100g
11 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Karicare | 900g | $25.49 | $2.83/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Karicare | 100g | $25.49 | $2.83/100g | In stock | 4 Oct | |
| Karicare | 100g | $26.79 | $2.98/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Karicare | 900g | $26.79 | $2.98/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Karicare | 900g | $26.79 | $26.79/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Karicare | 900g | $29.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Karicare | 900g | $29.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

KaricareBest
Pak'nSave3 Gold Premium · 900g$2.83/100g$25.49
Pak'nSave4 Gold Premium Toddler Milk Drink · 100g$2.83/100g$25.49
Pak'nSave3 Gold Premium · 900g$2.98/100g$26.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSave4 Gold Premium Toddler Milk Drink · 100g$2.98/100g$26.79Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSave4 Gold Premium · 900g$26.79/100g$26.79Last seen 14 Jul · not compared
Woolworths NZ3 Gold Premium · 900g$29.00Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ4 Gold Premium · 900g$29.00Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Karicare Gold Premium Toddler Milk Drink 3 900g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $25.49 ($2.83/100 g).
- What is the unit price of Karicare Gold Premium Toddler Milk Drink 3 900g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.83/100g.
- What is the lowest price ever for Karicare Gold Premium Toddler Milk Drink 3 900g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Karicare Gold Premium Toddler Milk Drink 3 900g is $25.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $25.49 at Pak'nSave.
