Dove Nourishing Boost Hyaluron Conditioner — 350ml
As of 4 Oct 2026, Dove Nourishing Boost Hyaluron Conditioner 350ml is cheapest at New World at $10.99 ($3.14/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $19.99 — currently $10.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.12/100ml
- Average
- $3.14/100ml
- Highest
- $3.14/100ml
New World · 350mlNow$3.14/100ml
Pak'nSave · 850mlLast seen 15 Jul$1.12/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$1.28/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$1.28/100ml
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dove | 350ml | $10.99 | $3.14/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Dove | 850ml | $9.49 | $1.12/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Dove | 100ml | $4.49 | $1.28/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Dove | 100ml | $4.49 | $1.28/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Dove | 850ml | $19.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

DoveBest
Pak'nSaveNourishing Boost + Hyaluron · 850ml$1.12/100ml$9.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveNourishing Boost + Hyaluron · 100ml$1.28/100ml$4.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveNourishing Boost + Hyaluron Conditioner · 100ml$1.28/100ml$4.49Last seen 15 Jul · not compared
New WorldNourishing Boost Hyaluron · 350ml$3.14/100ml$10.99
Woolworths NZNourishing Boost + Hyaluron · 850ml$19.99Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Dove Nourishing Boost Hyaluron Conditioner 350ml cheapest?
- New World has the lowest price at $10.99 ($3.14/100 ml).
- What is the unit price of Dove Nourishing Boost Hyaluron Conditioner 350ml?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $3.14/100ml.
- What is the lowest price ever for Dove Nourishing Boost Hyaluron Conditioner 350ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Dove Nourishing Boost Hyaluron Conditioner 350ml is $4.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $10.99 at New World.