Karicare Gentle Nutrition Toddler Milk Drink 4 From 2+ Years · NZ — 900g
As of 4 Oct 2026, Karicare Gentle Nutrition Toddler Milk Drink 4 From 2+ Years · NZ 900g is cheapest at Pak'nSave at $21.39 ($2.38/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $19.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $22.99 — currently $21.39 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.17/100g
- Average
- $2.17/100g
- Highest
- $2.38/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Karicare | 900g | $21.39 | $2.38/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Karicare | 900g | $19.49 | $2.17/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Karicare | 900g | $22.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Karicare | 900g | $22.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

KaricareBest
Pak'nSave4 Gentle Nutrition Toddler Milk Drink From 2+ Years · NZ · 900g$2.17/100g$19.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSave4 Gentle Nutrition Toddler Milk Drink From 2+ Years · NZ · 900g$2.38/100g$21.39
Woolworths NZ4 Gentle Nutrition Toddler Milk Drink From 2+ Years · NZ · 900g$22.99Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ4 Gentle Nutrition · 900g$22.99Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Karicare Gentle Nutrition Toddler Milk Drink 4 From 2+ Years · NZ 900g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $21.39 ($2.38/100 g).
- What is the unit price of Karicare Gentle Nutrition Toddler Milk Drink 4 From 2+ Years · NZ 900g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.38/100g.
- What is the lowest price ever for Karicare Gentle Nutrition Toddler Milk Drink 4 From 2+ Years · NZ 900g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Karicare Gentle Nutrition Toddler Milk Drink 4 From 2+ Years · NZ 900g is $19.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $21.39 at Pak'nSave.