Sharwood's Korma Simmer Sauce Sharwoods · NZ — 420g
As of 4 Oct 2026, Sharwood's Korma Simmer Sauce Sharwoods · NZ 420g is cheapest at New World at $5.69 ($1.35/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.69 — currently $5.69 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.95/100g
- Average
- $1.35/100g
- Highest
- $1.35/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sharwood's | 420g | $5.69 | $1.35/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Sharwood's | 100g | $3.99 | $0.95/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sharwood's Korma Simmer Sauce Sharwoods · NZ 420g cheapest?
- New World has the lowest price at $5.69 ($1.35/100 g).
- What is the unit price of Sharwood's Korma Simmer Sauce Sharwoods · NZ 420g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.35/100g.
- What is the lowest price ever for Sharwood's Korma Simmer Sauce Sharwoods · NZ 420g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sharwood's Korma Simmer Sauce Sharwoods · NZ 420g is $3.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.69 at New World.
