Pams Soy & Honey Simmer Sauce — 510g

As of 4 Oct 2026, Pams Soy & Honey Simmer Sauce 510g is cheapest at Pak'nSave at $3.49 ($0.68/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.49 — currently $3.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.49
Average
$3.49
Highest
$3.49
Lowest ever
$3.49 · Oct '26
Highest ever
$3.49 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Soy & Honey Simmer Sauce · 510g

    $0.68/100g$3.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Soy & Honey Simmer Sauce · 510g

    $0.68/100g$3.49Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Pams

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Pams Soy & Honey Simmer Sauce 510g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.49 ($0.68/100 g).
What is the unit price of Pams Soy & Honey Simmer Sauce 510g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.68/100g.
What is the lowest price ever for Pams Soy & Honey Simmer Sauce 510g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Soy & Honey Simmer Sauce 510g is $3.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.49 at Pak'nSave.