Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water — 1L
Lowest recorded price: $1.70 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $8.89. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.18/100ml
- Average
- $0.18/100ml
- Highest
- $0.18/100ml
2% above average
Pak'nSave · 1.25LNow$0.18/100ml
Pak'nSave · 1.25LLast seen 15 Jul$0.18/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.18/100ml
New World · 1.25LLast seen 15 Jul$0.19/100ml
New World · 1.25LLast seen 15 Jul$0.19/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.19/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
9 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.29 | $0.18/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.19 | $0.18/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1L | $8.89 | $0.18/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 4 pack | $8.89 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $1.70 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$2.29$0.18/100mlBest
Kiwi Blue · 1.25L
$2.19$0.18/100ml
Kiwi Blue · 1.25L
$8.89$0.18/100ml
Kiwi Blue · 1L
$2.39$0.19/100ml
Kiwi Blue · 1.25L
$2.39$0.19/100ml
Kiwi Blue · 1.25L
$2.39$0.19/100ml
Kiwi Blue · 1L
$2.39$0.19/100ml
Kiwi Blue · 1L
$8.89
Kiwi Blue · 4 pack
$1.70
Kiwi Blue · 1.25L
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

Kiwi BlueBest
Woolworths NZsparkling · 1.25L$1.70Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ4 pack$8.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveLightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.75/1L$2.19Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBerry Lightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.83/1L$2.29
New WorldLightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.91/1L$2.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldLightly Sparkling Spring Water · 1L$1.78/1000ml$8.89Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBerry Lightly Sparkling · 1L$1.91/1000ml$2.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldLightly Sparkling · 1L$1.91/1000ml$2.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBerry Lightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.91/1.25L$2.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1L is $1.70 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.