Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water — 1.25L
As of 30 Sept 2026, Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1.25L is cheapest at Pak'nSave at $2.29 ($1.83/1 L) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.70 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $8.89 — currently $2.29 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.18/100ml
- Average
- $0.18/100ml
- Highest
- $0.18/100ml
Pak'nSave · 1.25LNow$0.18/100ml
Pak'nSave · 1.25LLast seen 15 Jul$0.18/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.18/100ml
New World · 1.25LLast seen 15 Jul$0.19/100ml
New World · 1.25LLast seen 15 Jul$0.19/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.19/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
9 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.29 | $0.18/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.19 | $0.18/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1L | $8.89 | $0.18/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1L | $2.39 | $0.19/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 4 pack | $8.89 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kiwi Blue | 1.25L | $1.70 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

Kiwi BlueBest
Woolworths NZsparkling · 1.25L$1.70Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ4 pack$8.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveLightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.75/1L$2.19Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBerry Lightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.83/1L$2.29
New WorldLightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.91/1L$2.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBerry Lightly Sparkling Spring Water · 1.25L$1.91/1.25L$2.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldLightly Sparkling Spring Water · 1L$1.78/1000ml$8.89Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBerry Lightly Sparkling · 1L$1.91/1000ml$2.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldLightly Sparkling · 1L$1.91/1000ml$2.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1.25L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $2.29 ($1.83/1 L).
- What is the unit price of Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1.25L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.18/100ml.
- What is the lowest price ever for Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1.25L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kiwi Blue Berry Lightly Sparkling Spring Water 1.25L is $1.70 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $2.29 at Pak'nSave.