Puhoi Valley Arabica Espresso Flavoured Milk — 300ml
As of 4 Oct 2026, Puhoi Valley Arabica Espresso Flavoured Milk 300ml is cheapest at Pak'nSave at $3.99 ($13.30/1 L) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $6.79 — currently $3.99 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.91/100ml
- Average
- $0.91/100ml
- Highest
- $0.91/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Puhoi Valley | 750ml | $6.79 | $0.91/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Puhoi Valley | 300ml | $3.99 | $1.33/100ml | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Puhoi Valley Arabica Espresso Flavoured Milk 300ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.99 ($13.30/1 L).
- What is the unit price of Puhoi Valley Arabica Espresso Flavoured Milk 300ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.33/100ml.
- What is the lowest price ever for Puhoi Valley Arabica Espresso Flavoured Milk 300ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Puhoi Valley Arabica Espresso Flavoured Milk 300ml is $3.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.99 at Pak'nSave.

