Lee Kum Kee Mongolian Lamb Ready Sauce Honey & Soy Chicken · NZ — 120g
As of 4 Oct 2026, Lee Kum Kee Mongolian Lamb Ready Sauce Honey & Soy Chicken · NZ 120g is cheapest at New World at $3.19 ($2.66/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.99 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $3.19 — currently $3.19 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.66/100g
- Average
- $1.75/100g
- Highest
- $2.79/100g
16 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lee Kum Kee | 120g | $2.79 | $2.33/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 120g | $2.79 | $2.33/100g | In stock | 30 Sept | |
| Lee Kum Kee | 120g | $3.19 | $2.66/100g | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 120g | $2.79 | $2.33/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 120g | $2.70 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Lee Kum KeeBest
Pak'nSave& Honey Soy · 120g$1.99/100g–$2.33/100g$2.39–$2.79
Pak'nSaveReady Sauce Honey & Soy Chicken · NZ · 120g$2.33/100g$2.79Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSave& Honey Soy · 120g$2.33/100g$2.79
New WorldReady Sauce Honey & Soy Chicken · NZ · 120g$2.66/100g$3.19
Woolworths NZReady Sauce Honey & Soy Chicken · NZ · 120g$2.70Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lee Kum Kee Mongolian Lamb Ready Sauce Honey & Soy Chicken · NZ 120g cheapest?
- New World has the lowest price at $3.19 ($2.66/100 g).
- What is the unit price of Lee Kum Kee Mongolian Lamb Ready Sauce Honey & Soy Chicken · NZ 120g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.66/100g.
- What is the lowest price ever for Lee Kum Kee Mongolian Lamb Ready Sauce Honey & Soy Chicken · NZ 120g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lee Kum Kee Mongolian Lamb Ready Sauce Honey & Soy Chicken · NZ 120g is $1.99 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $3.19 at New World.
