L'affare Gusto Fair Trade Organic Whole Beans Coffee — 500g
As of 4 Oct 2026, L'affare Gusto Fair Trade Organic Whole Beans Coffee 500g is cheapest at Pak'nSave at $20.49 ($4.10/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $20.49 — currently $20.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.10/100g
- Average
- $4.10/100g
- Highest
- $4.95/100g
5 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Pak'nSave- 1

L'affareBest
Pak'nSaveGusto Fair Trade Organic Whole Beans · 500g$4.10/100g$20.49Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveGusto Fair Trade Organic Whole Beans · 500g$4.10/100g$20.49
Pak'nSaveGusto Fair Trade Organic · 100g$4.25/100g$8.49
Pak'nSaveGusto Fair Trade Organic · 100g$4.95/100g$9.89Last seen 14 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is L'affare Gusto Fair Trade Organic Whole Beans Coffee 500g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $20.49 ($4.10/100 g).
- What is the unit price of L'affare Gusto Fair Trade Organic Whole Beans Coffee 500g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.10/100g.
- What is the lowest price ever for L'affare Gusto Fair Trade Organic Whole Beans Coffee 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for L'affare Gusto Fair Trade Organic Whole Beans Coffee 500g is $8.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $20.49 at Pak'nSave.
