Pams Mung Bean Sprouts — 200g
As of 30 Sept 2026, Pams Mung Bean Sprouts 200g is cheapest at Pak'nSave at $2.69 ($13.45/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.29 — currently $2.69 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.20/100g
- Average
- $1.25/100g
- Highest
- $9.95/100g
Pak'nSave · 1kgNow$1.25/100g
Pak'nSave · 200gNow$1.35/100g
New World · 1kgNow$1.65/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 14 Jul$13.45/100g
16 prices recorded · 15 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Spring Life | 1kg | $2.49 | $1.25/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 200g | $2.69 | $1.35/100g | In stock | 30 Sept | |
| Spring Life | 1kg | $3.29 | $1.65/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 1kg | $2.69 | $13.45/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fresh Vegetable | 200g | $2.69 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pams Mung Bean Sprouts 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $2.69 ($13.45/1 kg).
- What is the unit price of Pams Mung Bean Sprouts 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.34/100g.
- What is the lowest price ever for Pams Mung Bean Sprouts 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Mung Bean Sprouts 200g is $1.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.69 at Pak'nSave.


