Arnott's Chocolate Butternut Snap Biscuits — 200g
As of 4 Oct 2026, Arnott's Chocolate Butternut Snap Biscuits 200g is cheapest at Pak'nSave at $4.29 ($2.15/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.99 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $4.49 — currently $4.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.85/100g
- Average
- $2.49/100g
- Highest
- $2.50/100g
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Arnott'sBest
Pak'nSaveChocolate Butternut Snap Biscuits · NZ · 200g$1.85/100g$3.69Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChocolate Butternut Snap · 200g$2.15/100g$4.29
New WorldChocolate Butternut Snap Biscuits · NZ · 200g$2.25/100g$3.79Last seen 5 Aug · not compared
Woolworths NZChocolate Butternut Snap Biscuits · NZ · 200g$4.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Arnott's Chocolate Butternut Snap Biscuits 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.29 ($2.15/100 g).
- What is the unit price of Arnott's Chocolate Butternut Snap Biscuits 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.15/100g.
- What is the lowest price ever for Arnott's Chocolate Butternut Snap Biscuits 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Arnott's Chocolate Butternut Snap Biscuits 200g is $2.99 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.29 at Pak'nSave.
