Haday Superior Oyster Sauce — 700g

As of 4 Oct 2026, Haday Superior Oyster Sauce 700g is cheapest at Pak'nSave at $3.29 ($0.47/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.29 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $11.49 — currently $3.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$0.47/100g
Average
$0.47/100g
Highest
$0.51/100g
Lowest ever
$0.47/100g · Oct '26
Highest ever
$0.51/100g · Jul '26
Trend
Down 6%
At the average price

3 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haday

    HadayCheapest

    Haday Superior Oyster Sauce · 700g

    $0.47/100g$3.29Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haday

    HadayCheapest

    Haday Superior Oyster Sauce · 700g

    $0.47/100g$3.29Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Haday Superior Oyster Sauce 700g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.29 ($0.47/100 g).
What is the unit price of Haday Superior Oyster Sauce 700g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.47/100g.
What is the lowest price ever for Haday Superior Oyster Sauce 700g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Haday Superior Oyster Sauce 700g is $3.29 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.29 at Pak'nSave.