Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ — 90g
As of 4 Oct 2026, Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g is cheapest at Pak'nSave at $1.79 ($1.99/100 g) in New Zealand — about 24% below the 2-retailer average of $2.34.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.79 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.09 — currently $1.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.99/100g
- Average
- $1.99/100g
- Highest
- $3.43/100g
Pak'nSave · 90gNow$1.99/100gAll-time low
New World · 90gNow$3.21/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$2.10/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$2.19/100g
10 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Peckish | 90g | $1.79 | $1.99/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Peckish | 90g | $2.89 | $3.21/100g | In stock | 4 Oct | |
| Peckish | 100g | $2.10 | $2.10/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Peckish | 100g | $2.19 | $2.19/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Peckish | 90g | $2.40 | — | In stock | 21 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PeckishBest
Pak'nSaveRice Crackers Sweet Chilli · NZ · 90g$1.99/100g$1.79
Pak'nSaveRice Crackers Sweet Chilli · NZ · 90g$1.99/100g$1.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSweet Chilli Flavoured · 100g$2.10/100g$2.10Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSweet Chilli Flavoured · 100g$2.19/100g$2.19Last seen 15 Jul · not compared
New WorldRice Crackers Sweet Chilli · NZ · 90g$3.21/100g$2.89
Woolworths NZRice Crackers Sweet Chilli · NZ · 90g$2.40Last seen 22 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $1.79 ($1.99/100 g).
- How much does Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g cost?
- Prices range from $1.79 to $2.89 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $2.34.
- What is the unit price of Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.99/100g.
- Which supermarkets sell Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g?
- Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Peckish Sweet Chilli Rice Crackers · NZ 90g is $1.79 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $1.79 at Pak'nSave.