Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast — 12 x 250ml
As of 4 Oct 2026, Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml is cheapest at Pak'nSave at $16.89 ($5.63/1 L) in New Zealand — about 6% below the 2-retailer average of $17.89.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.40 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $18.89 — currently $16.89 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.56/100ml
- Average
- $0.56/100ml
- Highest
- $0.73/100ml
Pak'nSave · 12 x 250mlNow$0.56/100mlAll-time low
New World · 12 x 250mlNow$0.73/100ml
Pak'nSave · 500mlNow$0.92/100ml
New World · 500mlNow$1.00/100ml
6 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sanitarium | 12 x 250ml | $16.89 | $0.56/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 12 x 250ml | $18.89 | $0.73/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 500ml | $4.59 | $0.92/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 500ml | $4.99 | $1.00/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 500ml | $4.40 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $16.89 ($5.63/1 L).
- How much does Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml cost?
- Prices range from $16.89 to $18.89 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $17.89.
- What is the unit price of Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.56/100ml.
- Which supermarkets sell Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml?
- Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sanitarium Up & Go Vanilla Liquid Breakfast 12 x 250ml is $4.40 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $16.89 at Pak'nSave.

