Zilch Vanilla Bean Ice Cream — 946ml

As of 4 Oct 2026, Zilch Vanilla Bean Ice Cream 946ml is cheapest at New World at $12.49 ($1.32/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $12.49 at New World (4 Oct); highest: $12.49 — currently $12.49 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$12.49
Average
$12.49
Highest
$12.49
Lowest ever
$12.49 · Oct '26
Highest ever
$12.49 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Zilch Vanilla Bean Ice Cream

    Zilch Vanilla Bean Ice CreamCheapest

    946ml

    $1.32/100ml$12.49New World

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Zilch Vanilla Bean Ice Cream

    Zilch Vanilla Bean Ice CreamCheapest

    946ml

    $1.32/100ml$12.49New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Zilch Vanilla Bean Ice Cream 946ml cheapest?
New World has the lowest price at $12.49 ($1.32/100 ml).
What is the unit price of Zilch Vanilla Bean Ice Cream 946ml?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $1.32/100ml.
What is the lowest price ever for Zilch Vanilla Bean Ice Cream 946ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Zilch Vanilla Bean Ice Cream 946ml is $12.49 at New World (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $12.49 at New World.