Pams Rice Snaps Standard — 460g

As of 4 Oct 2026, Pams Rice Snaps Standard 460g is cheapest at New World at $3.19 ($0.69/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.19 — currently $3.19 at New World. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time

Loading price history…

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Rice Snaps Standard · 460g

    $0.69/100g$3.19New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Rice Snaps Standard · 460g

    $0.69/100g$3.19New World
1 brand available
New WorldPak'nSave

Updating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.

  1. 1Pams

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Pams Rice Snaps Standard 460g cheapest?
New World has the lowest price at $3.19 ($0.69/100 g).
What is the unit price of Pams Rice Snaps Standard 460g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $0.69/100g.
What is the lowest price ever for Pams Rice Snaps Standard 460g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Rice Snaps Standard 460g is $2.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.19 at New World.