Ocean Spray Cranberry Classic Fruit Drink · NZ — 1.5L
As of 4 Oct 2026, Ocean Spray Cranberry Classic Fruit Drink · NZ 1.5L is cheapest at Pak'nSave at $4.49 ($2.99/1 L) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $5.79 — currently $4.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.30/100ml
- Average
- $0.38/100ml
- Highest
- $0.39/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ocean Spray | 1.5L | $4.49 | $0.30/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Ocean Spray | 1.5L | $5.79 | $0.39/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ocean Spray Cranberry Classic Fruit Drink · NZ 1.5L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.49 ($2.99/1 L).
- What is the unit price of Ocean Spray Cranberry Classic Fruit Drink · NZ 1.5L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.30/100ml.
- What is the lowest price ever for Ocean Spray Cranberry Classic Fruit Drink · NZ 1.5L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ocean Spray Cranberry Classic Fruit Drink · NZ 1.5L is $4.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.49 at Pak'nSave.
