Sanitarium Up & Go Vanilla Ice Liquid Breakfast — 250ml
Lowest recorded price: $5.49 at New World (4 Oct); highest: $19.99. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.53/100ml
- Average
- $0.53/100ml
- Highest
- $0.71/100ml
1% below average
Pak'nSave · 12 x 250mlNow$0.53/100mlAll-time low
New World · 12 x 250mlNow$0.67/100ml
Pak'nSave · 1LNow$0.71/100ml
New World · 6 x 250mlNow$0.80/100ml
New World · 3 x 250mlNow$0.87/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$0.60/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
19 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sanitarium | 12 x 250ml | $15.79 | $0.53/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 12 x 250ml | $17.49 | $0.67/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 1L | $10.69 | $0.71/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 6 x 250ml | $10.99 | $0.80/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 3 x 250ml | $5.49 | $0.87/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Sanitarium | 12 x 250ml | $17.89 | $0.60/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sanitarium | 12 x 250ml | $17.89 | $0.60/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sanitarium | 1L | $10.69 | $0.71/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sanitarium | 1L | $10.69 | $7.13/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sanitarium | 250ml | $17.49 | — | In stock | 30 Junout of date · not compared |
$15.79$0.53/100mlBest
Sanitarium · 12 x 250ml
$17.49$0.67/100ml
Sanitarium · 12 x 250ml
$10.69$0.71/100ml
Sanitarium · 1L
$10.99$0.80/100ml
Sanitarium · 6 x 250ml
$5.49$0.87/100ml
Sanitarium · 3 x 250ml
$17.89$0.60/100ml
Sanitarium · 12 x 250ml
$17.89$0.60/100ml
Sanitarium · 12 x 250ml
$10.69$0.71/100ml
Sanitarium · 1L
$10.69$7.13/100ml
Sanitarium · 1L
$17.49
Sanitarium · 250ml
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

SanitariumBest
Pak'nSaveVanilla Ice Flavour Liquid Breakfast · 12 x 250ml$5.26/1L$15.79
Pak'nSaveVanilla Ice Flavour Liquid Breakfast · 12 x 250ml$5.26/1L$15.79
Pak'nSaveVanilla Ice Flavour · 12 x 250ml$5.96/1L$17.89Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveVanilla Ice Flavour Liquid Breakfast · 12 x 250ml$5.96/1L$17.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveVanilla Ice · 1L$6.46/1L$9.69Last seen 12 Aug · not compared
New WorldVanilla Ice Flavour · 12 x 250ml$6.66/1L$17.49
Pak'nSaveVanilla Ice Flavour · 1L$7.13/1L$10.69Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveVanilla Ice · 1L$7.13/1L$10.69
New WorldVanilla Ice Flavour · 6 x 250ml$7.99/1L$10.99
New WorldVanilla Ice Flavour · 3 x 250ml$8.65/1L$5.49
Pak'nSaveVanilla Ice · 1L$7.13/100ml$10.69Last seen 14 Jul · not compared
Woolworths NZVanilla Ice · 250ml$17.49Last seen 1 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Sanitarium Up & Go Vanilla Ice Liquid Breakfast 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sanitarium Up & Go Vanilla Ice Liquid Breakfast 250ml is $5.49 at New World (4 Oct), since we began tracking in Jun 2026.
